Як обрати гаджет

Критерії вибору сучасного гаджета.


Перш за все давайте розберемося, навіщо потрібен планшет. Ось основні сфери його застосування:

 • Інтернет-браузинг
 • Ігри
 • Перегляд фільмів
 • Перегляд інтернет-відео
 • Читання електронної документації (pdf, djvu)
 • Читання електронних книг (художня література)
 • Прослуховування музики
 • Використання в якості великого навігатора, робота з картами
 • Спеціальні застосування (управління обладнанням і т.д.).


  На планшеті можна читати будь-які документи у будь-якому форматі. Для Андроїд існує дуже багато програм для читання електронних документів. Формати PDF, DOC, TXT - всі можуть бути успішно подолані планшетом :) Так що читання електронних документів - прерогатива планшета.

  Мабуть головне в будь-якому планшеті - екран, тому з нього і почнемо.

  Розмір екрана


  Стандартних розмірів екрану чотири - 7", 8", 9.7" і 10" -10.1". При цьому екрани 7" і 10"мають співвідношення сторін 16:10, а 8" і 9.7" - 4: 3 (нагадаю, що у iPad екран має розмір 9.7", у iPad mini 7.9". Співвідношення сторін у обох - 4: 3).

  Для перегляду фільмів краще широкий екран 16:10. Для роботи в інтернеті і читання зручніше планшет формату 4: 3: його можна використовувати як горизонтально, так і вертикально. Планшет, формату 16:10 вертикально використовувати не дуже зручно - він виходить занадто вузький і високий.

  Велика перевага семидюймового планшета - невелика вага і розмір. Його легко тримати в руках тривалий час і він поміщається в кишеню піджака або дамську сумку.

  Розмір екрану 7" цілком достатній для ігор (адже майже всі вони створювалися для мобільних телефонів з набагато меншими екранами) і перегляду фільмів в дорозі. Для інтернету і читання широкий екран 7"малуватий. Так, все видно і користуватися можна, але на 8" -9.7" набагато зручніше. Планшети з широким екраном 10"-10.1" на мій погляд дуже зручні для диванно-ліжкового перегляду відео он-лайн або завантаженого з інтернету.

  Вага планшета


  Вибираючи розмір планшета, варто звернути увагу на його вагу. Хороша вага для семидюймовий планшета - 300-330 грам. Планшет 9.7" важить 586-730 грам (iPad важать від 601 до 662 грама в залежності від моделі). 662 грами New iPad 4G вельми відчутні - тримати його довго на руках тяжко.
  Після виходу iPad mini стали з'являтися китайські 8-дюймові планшети з невеликою вагою (390-430 грам), але до 309-грамового iPad mini їм ще далеко. Всі старі моделі 8-дюймових китайських планшетів дуже важкі - від 490 до 620 грам.

  Тип екрану


  Існують два основних типи екранів, що використовуються в планшетах - це IPS і TN. IPS має максимальні кути огляду і відмінні параметри зображення, але він дорожчий. TN зустрічаються самої різної якості: на деяких екранах зображення може темніти при відхиленні кута вниз вже на 5 градусів, у інших виглядає цілком пристойно при перегляді під великими кутами. Якщо купувати планшет з TN, має сенс шукати в інтернеті відгуки про його екрані або, якщо є така можливість, дивитися на екран перед покупкою. Ще один тип матриці - MVA практично не поступається IPS, але він використовується рідко.

  Роздільна здатність екрану


  У семидюймових планшетах застосовуються екрани з роздільними здатностями 800x480, 1024x600 і 1280x800 точок. Якщо ви плануєте використовувати планшет для роботи в інтернеті і читання, настійно рекомендую не брати планшет з екраном 800x480 пікселів, адже текст на ньому виглядають недостатньо чітко.

  Сучасні планшети 8" мають роздільну здатність 1024x768 точок, але зустрічаються і старі моделі з екраном 800x600 пікселів. Звичайно, я не рекомендую брати планшет з екраном 800x600 пікселів, адже 800 точок в ширину замало навіть для 7-дюймового екрану.

  У планшетів 9.7" стандартний екран має роздільну зданість 1024x768 точок (як у iPad 2), але почали з'являтися планшети з retina екранами 2048x1536 точок (як у iPad 3 і 4).

  Тип сенсора екрану


  Всі сучасні планшети мають ємнісний (capacitive) сенсор, що реагує на дотик. У різних моделей планшетів підтримується різна кількість одночасних натискань (точок, points) - зазвичай від 5 до 10, але це не дуже важливо. Ємнісні сенсори можуть відрізнятися за якістю - у деяких моделей сенсор може працювати гірше, ніж у інших. Може бути зниження чутливості на краях екрану, зустрічається зниження чутливості при погіршенні контакту корпусу планшета з руками, тому важливо дивитися відгуки з певною моделлю.

  У продажу ще зустрічаються старі моделі планшетів з резистивним (resistive) тачскріном. Він вимагає натиснення на екран і не дозволяє повноцінно реалізувати управління декількома пальцями.

  Рекомендую купувати планшет тільки з ємнісним (capacitive) сенсором.

  Живлення


  Планшети відрізняються по енергоспоживанню і ємності акумулятора. Стандартною вважається робота протягом 3-4 годин при максимальному навантаженні.